Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przynęty Jigi oraz Mikro Jigi

( ilość produktów: 94 )

Jigi to skuteczne przynęty spinningowe, które wprowadziły wędkarstwo spinningowe na nowy poziom. Są świetną alternatywą dla małych przynęt gumowych.
Dzięki unikatowej niezwykle subtelnej pracy pozwalają na finezyjną prezentację, która do tej pory była osiągalna jedynie dla wędkarzy muchowych! 
Niejednokrotnie udowadniały swoją skuteczność podczas spinningowania w poszukiwaniu takich drapieżników jak okoń, kleń, jaź czy pstrąg.

Mniejsze wersje jigów, tzw. mikro jigi okazały się również bardzo skuteczne podczas łowienia białorybu, od popularnej wzdręgi po ryby spokojnego żeru jak płocie czy karasie! 

 

Rozmiary przynęt jigowych:

Prezentowane przynęty wykonane są na znakomitych główkach jigowych wyposażonych w cenione na całym świecie japońskie haki firmy Owner lub bezzadziorowe haczyki Hanak.
Nr 6 - gramatury: od 2 gramów do 6 gram (haczyk Owner na standardowym mocnym drucie),
nr 8 - gramatury: od 1 grama do 3 gram (haczyk Owner na cienkim drucie)
nr 12 - od 0.6 grama do 1 grama - najmniejsze wzory dedykowane na płoć, wzdręgę i inny białoryb (haczyki bezzadziorowe Hanak).


Jakość przynęt jigowych !!!

Jigi zostały wykonane na główkach jigowych, w których zastosowano cenione przez wędkarzy z całego świata markowe japońskie haczyki OWNER. Poza wysokiej jakości haczykami zostały użyte materiały pochodzące z najlepszych światowych specjalistycznych marek m.in. pióra z genetycznych hodowli pochodzących z USA. Większość modeli posiada pomalowane główki przy pomocy specjalistycznych farb.

 

Jigi pod specjalne zamówienie:

Istnieje możliwość zamówienia micro jiga wykonanego na specjalne życzenie. Minimalne zamówienie to 3 sztuki z jednego rozmiaru.
Zapraszam do kontaktu, aby ustalić jego wygląd, rodzaj, wielkość, obciążenie, a także pozostałe szczegóły zamówienia. 

 

Jaki sprzęt do łowienia na jigi?

Musimy pamiętać, że przynęty spinningowe te zapracowały na swoją nazwę, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy. Najtrudniejszym zagadnieniem będzie wędzisko. Te musi być jednocześnie finezyjne i zdolne do posyłania bardzo lekkiej przynęty, ale równocześnie solidne. Niejednokrotnie zdarzy nam się hol sporej ryby w miejscu trudnym technicznie.  Nie bez znaczenia jest także czułość takiej wędki.
Polecamy wędziska stosunkowo krótkie, od 1,70 do 2,30m. Ciężar wyrzutowy oscylujący w granicach do 3-5g. Akcja powinna być uzależniona od preferencji wędkującego. Warto nadmienić, że doskonałą czułością i małym odsetkiem spadów ryb mogą pochwalić się wędki średnio szybkie o ugięciu parabolicznym. 
Zadaniem kołowrotka będzie wyważenie tak lekkiego wędziska, ale odradzam kupno najmniejszych niemal podlodowych kołowrotków z małymi szpulami, nie zapewniają one imponujących osiągów podczas rzutów. Dlatego doskonałym kompromisem będzie lekka nowoczesna konstrukcja w rozmiarze 2000. Siła hamulca takiej maszynki powinna osiągać 3-5kg, a sam mechanizm powinien być płynny i pozwalać na perfekcyjną regulację. 
Chcąc łowić okonie czy inne mniejsze gatunki powinniśmy zaopatrzyć się w żyłkę bądź fluorocarbon o średnicy około 0,12mm bądź najcieńszą z możliwych plecionek (0,04-0,06mm), ale podczas wyprawy w poszukiwaniu rzecznego pstrąga czy klenia, warto wybrać linkę nieco mocniejszą. Dobrym rozwiązaniem będzie żyłka spinningowa z przedziału 0,14-0,16mm bądź plecionka 0,08-0,10mm. 
W momentach niedużej aktywności ryb warto zastosować finezyjny przypon wykonany z fluorocarbonu, najlepiej wiązany bezpośrednio do linki głównej za pomocą węzła baryłkowego. Uzupełnieniem takiego zestawu będzie najmniejsza z możliwych agrafek spinningowych.

 

pixel