Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Streamery muchowe - sztuczne muchy

( ilość produktów: 19 )

Streamery - skuteczne muchy na pstrąga i nie tylko

Streamery to sztuczne muchy, które mają za zadanie imitować narybek. Małe rybki są ulubionym pokarmem pstrągów i innych drapieżnym ryb jak np. okonie, które coraz częściej są łowione przez muszkarzy.
Nasze muchy streamery są wykonane z użyciem wysokiej jakości haczyków muchowych marki Hanak i innych oraz z użyciem najlepszych naturalnych oraz syntetycznych materiałów.
 
W ofercie posiadamy streamery muchowe w naturalnej kolorystyce oraz z kolorowymi akcentami. Te drugie są niezawodne w wielu sytuacjach, jak np. rzeka z brudną wodą.

Główne rodzaje streamerów 

Muchy streamery można podzielić na dwie główne grupy, które są najczęściej używane w Polsce. Po pierwsze są to muchy zonkery, w tych wzorach charakterystycznym elementem jest grzbiet muchy, który jest wykonany z paska sierści tzw. zonkera. Muddler to kolejna doskonała przynęta, której cechą wyróżniającą jest główka zrobiona z przystrzyżonej sierści sarny. 
 
Drugą podkategorią są to puchowce, czy inaczej buggery - przynęty te są wykonywane z piór i bardzo często posiadają dodatkową jeżynkę. Czarne puchowce imitują pijawki i są to muchy, które obowiązkowo trzeba mieć w pudełku.
 
Streamer to niezastąpiona sztuczna mucha na duże okazy. Pstrągowe wędkarstwo muchowe to dla mnie właśnie łowienie na streamery. Większość moich pstrągów 50+ złowiłem właśnie na te przynęty i wg mnie każdy wędkarz powinien mieć pudełko z takimi wzorami.
 
W innej kategorii naszego sklepu wędkarskiego mamy dostępne duże streamery na szczupaka, wykonane z najlepszych materiałów jak haczyki Gamakatsu czy sierść nayata. Oczywiście na te największe muchy można z powodzeniem połowić sandacze czy głowacice.
pixel