Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przynęty mikro jigi na białoryb, wzdręgi

( ilość produktów: 22 )

Jak łowić na mikro jigi:

Przynęty te charakteryzują się niebywałą wszechstronnością, dlatego gorąco zachęcam do eksperymentowania i urozmaicania ich prezentacji.
Niemniej jednak podstawową techniką łowienia micro jigami w rzece jest spokojna prezentacja z prądem, czyli tradycyjne łowienie wachlarzem. 
Rzucając przynętę w dół rzeki pod kątem 45 stopni, pozwalamy, aby spływała w kontrolowany sposób pod nasz brzeg. Brania bardzo często są mocne i agresywne, dlatego powinniśmy być czujni. Jiga prowadzimy do samego końca, powoli, wręcz leniwie wzdłuż burty. Bardzo często ciekawskie ryby odprowadzają taką przynętę i decydują się na atak w ostatniej chwili! 
Jigi doskonale sprawdzają się także podczas swobodnego, ale kontrolowanego dryfu. W tym przypadku przynętę podajemy w górę rzeki i pozwalamy jej spływać w naszym kierunku, cały czas utrzymując z nią kontakt i od czasu do czasu podbijając ją nieco wyżej.

W łowiskach nie obfitujących w zaczepy nie będzie błędem pozwolenie jigowi na toczenie się po dnie. Tutaj brania są zdecydowanie bardziej delikatne, a ich wychwycenia wymaga pewnej wprawy. Imitacja larw będzie tutaj idealna, ale można tutaj liczyć na najróżniejsze gatunki jak karasie, liny, leszcze i inne gatunki.
Woda stojąca rządzi się swoimi sprawami, ale podstawową techniką łowienia białorybu jest bardzo wolna, wręcz leniwa prezentacja w górnych partiach wody. Mikro jigi na białoryb prowadzimy powoli, od czasu do czasu ożywiając prowadzenie poprzez delikatne ruchy wędziskiem.

pixel