Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sztuczne muchy na morską troć

( ilość produktów: 38 )

Łowienie morskiej troci w Bałtyku to niezwykle popularna metoda łowienia wśród niemieckich, szwedzkich i przede wszystkich duńskich wędkarzy muchowych.
To właśnie w Danii powstało wiele klasycznych wzorów much na morską troć, które sprawdzają się na całym wybrzeżu morza Bałtyckiego i nie tylko.
 

Muchy na morską troć - krewetki i inne klasyki

W swoim pudełku muchowym zawsze warto mieć sztuczne muchy imitujące krewetki, kilka niezawodnych klasyków jak Grey Frede, Polar Magnus, Vaskebjorn czy Kobberbassen.

Poza naturalnymi muchami trzeba mieć w pudełku wzory w ostrych kolorach, właśnie takie muchy trociowe są najbardziej skuteczne w zimnych porach roku. Pomarańczowa krewetka, a właściwie to imitacja krewetki w ostrym fluo pomarańczowym kolorem to idealna mucha na zimową troć podczas łowienia w morzu.

Kiedy łowić troć morską?

Skandynawscy muszkarze łowią morską troć przez cały rok, od wiosny, lata, przez jesień i w zimie. Także można próbować cały rok, z ewidentnie najsłabszym latem (polskie wybrzeże). Sezon na całego rozpoczyna się w marcu i właśnie w tym okresie bardzo wielu polskich muszkarzy poszukuje tej ryby. Ciekawym kierunkiem wyprawy jest np. szwedzka wyspa Gotlandia, duńska wyspa Bornholm i niezliczone lokalizacje wybrzeża tych dwóch krajów.

Niestety nasze polskie wybrzeże nie sprzyja temu gatunkowi, gdyż troć woli bardziej kamieniste wybrzeże. Tam ma po prostu więcej pokarmu, larw i mniejszych rybek. Z innym lokalizacji zawsze warto obławiać okolice ujść rzek czy klifów.

Morskie trocie na sbirulino ? czyli trociowe muchy w spinningu

Łowienie troci w morzu to nie tylko metoda muchowa, ponieważ jest jeszcze bardzo popularny spinning, który jest również niezwykle popularny. Spinningiści głównie używają błystek wahadłowych czy specjalnych woblerów jednak przy pomocy specjalnych pływaków sbirulino można bardzo daleko rzucać lekkimi przynętami. W chwili gdy trocie nie reagują na klasyczne przynęty spinningowe, woda jest spokojna, czysta i prześwietlona warto spróbować sbirulino.

Właśnie do takiej metody bardzo dobrze nadają się muchy trociowe morskie, które można z pomocą pływaka poprowadzić wolno.

pixel