Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sztuczne muchy jeziorowe

( ilość produktów: 35 )

Wędkarstwo muchowe na jeziorach i innych zbiornikach z wodą stojącą jest niezwykle popularne w całej Europie i Świecie. Do połowu pstrągów potokowych oraz tęczowych, które głównie występują w takich zbiornikach używa się w wielu sytuacjach innych wzorów sztucznych much. Łowienie tęczaków i innych jeziorowych pstrągów dostarcza sporo emocji, ponieważ w wielu wypadków są one znacznie większe od tych, które występują w rzekach. Każdy wędkarz muchowy powinien spróbować takiego łowienia, bo hol pstrąga 50+ lub większego to zawsze super wspomnienie i doświadczenie.

Sztuczne muchy jeziorowe na pstrągi potokowe i tęczowe

Sztuczne muchy jeziorowe możemy podzielić tutaj na kilka ważniejszych grup: bloby, puchowce (lury), muchy mokre jeziorowe i inne przynęty.
Do wykonywania much na pstrągi jeziorowe używamy wyłącznie najlepszych markowych materiałów, m.in. brytyjskich chenilli (w tym kraju specjalizują się w ich produkcji, a łowiska jeziorowe są praktycznie wszędzie) czy czeskich zawodniczych haczyków marki Hanak.
Większość wzorów używam osobiście od wielu lat na łowiskach w Polsce jak i w Czechach, mogę tutaj wymienić: Moszczanica pod Żywcem, Skalička i Nebesák u naszego południowego sąsiada oraz innych mniejszych lokalnych komercyjnych łowisk.
 
Jeśli nie wiem jakie wzory potrzebujesz wybrać, napisz e-mail do naszego sklepu wędkarskiego, a chętnie pomogę w ich wyborze. 
Muszkarstwo jeziorowe to świetna odmiana naszego hobby, polecam!
pixel