Szanowni Klienci, pragniemy poinformować, że od 29.07.2024 do 05.08.2024 jesteśmy na urlopie. Państwa zamówienia złożone w tym czasie będą przyjmowane, ale realizowane dopiero od 6 sierpnia. Prosimy sprawdzać przewidywany termin wysyłki zamówienia (podawany przy każdym produkcie). Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Druty do sztucznych much

( ilość produktów: 7 )

Druty - materiały muchowe do streamerów, nimf i innych much

Druty to jedne z tych materiałów do wykonywania much, które koniecznie musi mieć w swoim wyposażeniu każdy muszkarz wykonujący swoje przynęty. Dzięki nim podczas wiązania muszek możemy osiągnąć kilka ważnych rzeczy.

Przede wszystkim wzmacnia on konstrukcję wykonywanej imitacji larwy nimfy czy też innej przynęty sztucznej, którą możemy złowić więcej pstrągów, lipienie i innych ryb. Te kilka nawojów na trzonku sztucznej muchy dodatkowo robi segmentację, dzięki której mucha po prostu wygląda lepiej.

Oczywiście z drutu możemy zrobić całe tułowia mokrych much oraz nimf, tutaj idealnym przykładem jest sprawdzony wzór Copper John.

Wędkarstwo muchowe i ciężkie nimfy to para znana od dziesiątek lat. Właśnie do takich przynęt używa się najczęściej drut ołowiany, który niestety nie jest eko friendly produktem. Na szczęście w ostatnich latach ten produkt jest wypierany przez główki wolframowe, które również znajdziesz na stronie naszego sklepu muchowego. 

W naszym internetowym sklepie wędkarskim kupisz różnej grubości druty, w różnych kolorach, a także i inne materiały jak haczyki muchowe, nici wiodące i wszystko co potrzebujesz by robić skuteczne muchy.

pixel