Szanowni Klienci, pragniemy poinformować, że od 29.07.2024 do 05.08.2024 jesteśmy na urlopie. Państwa zamówienia złożone w tym czasie będą przyjmowane, ale realizowane dopiero od 6 sierpnia. Prosimy sprawdzać przewidywany termin wysyłki zamówienia (podawany przy każdym produkcie). Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Muchy tubowe łososiowe, trociowe

( ilość produktów: 19 )

Wędkarstwo muchowe, czyli popularny fly fishing to nie tylko pstrąg i lipień, ale i te najbardziej z szlachetnych i pożądanych gatunków jak łosoś i troć. Sztuczne muchy łososiowe mogą byś wykonywane na dwa podstawowe sposoby: jako przynęty na haczyku lub na rurce plastikowej lub tubie metalowej. Właśnie ta druga wersja daje więcej możliwości łowienia, podczas której wędkarz może szukać ryby na różnych głębokościach.

Muchy wykonywane na tubach mają swój początek w lata 1945 w Szkocji, gdzie zostały wymyślone przez fly tiera Minnie Morawski. Ich konstrukcja pozwala na skuteczniejsze zacięcie i pewniejszy hol łososia w bystrej rzece

Muchy tubowe na łososia, troć

W naszym internetowym sklepie wędkarskim w tej kategorii znajdziesz klasyczne wzory, które możesz wykorzystać w metodzie muchowej oraz w spinningu (metoda spinfluga, najczęściej jest to baitcasting z długą i mocną wędką). Wszystkie wzory są wykonane z najlepszych materiałów do much tubowych.

Najczęściej wybierane muchy wędkarskie na łososia czy troć do połowu w dużych i bystrych skandynawkich rzekach, to właśnie wzory wykonane na ciężkich metalowych tubach. W Polsce sprawdzają się również wzory na plastikowych tubach, ale oczywiście na podwyższoną wodę i głębsze miejsca metalowe są bardzo wskazane.

Jeżeli nie znalazłeś na stronie naszego sklepu wzoru przynęty na łososia czy troć jaki potrzebujesz na najbliższą wyprawę, wyślij do nas pytanie na nasz email, a postaramy się pomóc. Jesteśmy w stanie zrobić wiele różnych much łososiowych w ramach najlepszych materiałów jakie posiadamy lub w niedługim czasie możemy zdobyć.

Należy pamiętać, że do uzbrojenia muchy najlepiej stosować haczyki pojedyncze, podwójne i kotwiczki z węższym oczkiem. Dodatkowo czasami wspomóc się miękką rurką, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Jeśli natomiast planujesz flyfishing na bałtyckim wybrzeżu mamy na naszej stronie super ofertę much na morską troć.

pixel