Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lamety do much

( ilość produktów: 13 )

Lamety do wiązania much wędkarskich

Lamety do nic innego jak syntetyczne materiały muchowe w postaci wąskich pasków folii plastikowych lub metalowych, które używa się głównie do wykonywania tułowi lub przewiązek różnych rodzajów sztucznych much. Poza płaskimi wersjami są dostępne i lamety owalne.

Od suchych, przez mokre, nimfy, a na streamerach kończąc, właśnie w tych wzorach możesz używać lamety do much. Tutaj warto nadmienić klasyczny skuteczny wzór Mickey Finn, w których cała długość trzonka haczyka to właśnie szeroka lameta plus całość przewiązana drutem.

Większość produktów tego typu podobnie jak i nici wiodące są oferowane na szpulkach, które są wygodne w obsłudze.

Podstawowymi lametami, które w obecnych latach są najczęściej używane są lamety płaskie perłowe oraz te w podstawowych kolorach jak złoty i srebrny. Wędkarze wykonujący streamery i muchy tubowe czy klasyczne na łososie używają bardzo często płaskich lamet z metalu. Są one mocniejsze i dobrze wzmacniają konstrukcję przynęty oraz w wielu klasycznych wzorach muszą być użyte.

Do komplety zawsze warto mieć druty w kilku kolorach i grubościach (srebro, złoto i miedź to podstawa), które często stosuje się w komplecie i służą one do przewiązania tułowia i wzmocnienia go.

W ofercie naszego sklepu wędkarskiego znajdziesz i kupisz w dobrych cenach różne kolory i rozmiary tych i innych produktów do wiązania much.

pixel