Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jigi przynęty na okonia

( ilość produktów: 49 )

Okoń uchodzi za drapieżnika wszędobylskiego, a niektórzy traktują go po macoszemu. Czy słusznie? Zaręczam, że duże okonie to ryby niezwykle waleczne, które potrafią dostarczyć wędkarskich emocji. Problemem pasiastego drapieżnika jest jego wolny przyrost masy, co oznacza, że większość z obecnych w naszych wodach medalowych sztuk, to ryby wiekowe i niestety, mające spore - negatywne - skojarzenia z wędkarzami. Dodać należy, że niewielki okoń to ryba ciekawska i agresywna, z powodzeniem łowiona jest na wszelkiej maści przynęty gumowe jak rippery, twistery, a także błystki obrotówki, wahadłówki, wirujące ogonki czy woblery. Taki okoń zazwyczaj uderza w naszą przynętę agresywnie, niemalże z furią, tworząc wrażenie ryby wręcz ogromnej. Niestety duże sztuki tak jak i inne większe ryby drapieżne mają nieco inny jadłospis, są zdecydowanie bardziej ostrożne i przebiegłe. Bardzo często branie medalowego okonia na przynęty spinningowe może być pomylone z subtelnym zaczepem czy po prostu w ogóle nie dostrzeżone.

Jigi - skuteczne przynęty na okonia

Asortyment naszych najlepszych przynęty na okonia to przede wszystkim popularne przynęty jigowe do lekkiego i ultra lekkiego spinningu.  Spinningista, który odpowiednio poprowadzi przynętę w opadzie w okolice dna łowiska, będzie mógł liczyć na brania dorodnych garbusów. Oczywiście można też poprowadzić przynętę bardziej jednostajnie, więcej pracując kołowrotkiem, jednak dodatkowe ruchy szczytówką wędziska są bardzo wskazane.

Okonie chętnie i często lubią podskubywać sztuczną przynętę w sposób tak delikatny, że dostrzeżenie "nieprawidłowości" w zachowaniu przynęty wymaga nie lada wprawy i doświadczenia. Branie najczęściej jest równie delikatne, gdyż ryba nie uderza z impetem, a często płynie za naszym wabikiem i otwierając pokrywy skrzelowe, wciąga przynętę razem z wodą, co objawia się delikatnym przygięciem szczytówki. Odpowiednia reakcja może zaowocować dorodnym okazem, który będzie trofeum godnym wędkarskiej atencji. 

I tutaj z pomocą przychodzą niewielkie przynęty na okonia do jigowania. To doskonałe imitacja owadów, skorupiaków czy rybek będących stałym elementem menu. Ich finezja i miękka budowa pozwala skutecznie uśpić czujność tego drapieżnika, a możliwość delikatnej prezentacji pozwala złowić ostrożnego okonia w rzece czy jeziorze.

Wysoka jakość spinningowych przynęt okoniowych!

Przynęty wykonane są z w naszym warsztacie, także mamy 100% wpływ na używane materiały. Przede wszystkim haczyk, tutaj używamy główki jigowe, w których użyto najwyższej jakości japońskie haczyki marki Owner.

Do farbowania główek jigowych używamy specjalistyczne farby proszkowe, to właśnie kolor przynęty oraz główki w wielu przypadkach zrobi różnicę. Inne materiały kupujemy w wielu krajach, w tym z USA najwyższej jakości pióra z genetycznych hodowli, których jakość bije wszystko na głowę.

W ofercie znajdują się przynęty jigi okoniowe imitujące nie tylko larwy, pijawki, ale także raczki, które okresowo są przysmakiem pasiaków. Taka przynęta na okonia doskonale sprawdza się podczas leniwego, wręcz anemicznego prowadzenia po dnie. Wędkarstwo ultra light to właśnie tego typu przynęty, które sprawdzą się one również podczas łowienia białorybu, jak wzdręga, płoć, ale również leszcz czy karaś może być przyłowem.

Kiedy natomiast widzimy, że okonie reagują na nieco bardziej agresywne przynęty i prawdopodobnie żerują na narybku, z powodzeniem możemy takową prezentację urozmaicić i ożywić zgodnie z własnymi doświadczeniami. Warto wtedy co jakiś czas używając szczytówki lub też wykorzystać podczas wędkowania wzory o dłuższym profilu, a mające za zadanie imitować narybek. Tutaj zdecydowanie polecamy skorzystać z bardzo łownej przynęty jiga Firetiger, która świetnie łowi okonie, ale idealnie nadają się na duże pstrągi. W dostępnej liście produktów znajdują się również i inne jigowe przynęty na okonia, którymi będziesz mógł obławiać okolice dna.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiednie przynęty, które doskonale sprawdzą się nie tylko do połowu okoni, ale innych gatunków. Przyłowem mogą być różne gatunki ryb, jak np. szczupak, ale na mniejsze jigi złowisz białoryb, którego łowienie metodą spinningową jest z rok na rok coraz popularniejsze.

pixel