Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Główki muchowe

( ilość produktów: 21 )

Główki do sztucznych much

Główki muchowe do wykonywania sztucznych much to podstawowy materiał do wiązania nimf oraz innych wzorów much jak różne modele streamerów czy mokre muchy. Główki jak sama nazwa wskazuje używa się na główki much, jednak można je stosować jako obciążenie w innych miejscach haczyka muchowego.

Główki do much można podzielić na kilka rodzajów. Przede wszystkim klasyczne lekkie główki mosiężne, czyli korale wykonane z lekkiego materiału czyli mosiądzu. Oczywiście dostępne w różnych średnicach oraz kolorach. Różne kolory główek zmieniają skuteczność much w zależności od koloru wody, czy jej głębokości. Dodatkowo kolory fluo mają wpływ na prowokowanie i kuszenie ryb do brania.

Kolejne grupą są tutaj główki wolframowe, które w ostatnich latach są bardzo popularne wśród wykonawców nimf, ale i nie tylko. I najważniejszą cechą i zaletą jest ich większa waga, ponieważ wolfram jest o ponad 70% cięższy od ołowiu. Nowoczesne wędkarstwo muchowe, a w szczególności te zawodnicze nie może się obyć bez wolframów.

Kolejnymi główkami muchowymi używanymi do większych przynęt są różnego rodzaju główki plastikowe. Ich kształt imituje główkę rybki i świetnie nadają się do streamerów czy much morskich. Posiadają one miejsce do wklejenia oczek, które dodatkowo podnoszą skuteczność sztucznej muchy. Zaletą plastikowych główek na streamer jest ich prostota w użyciu, nawet najbardziej początkujący wykonawca much będzie umiał jest dobrze założyć i zamocować.

W naszym sklepie muchowym znajdziesz wiele modeli główek muchowych być mógł dostosować muchy do warunków panujących na łowisku, a tym samym skutecznie łowić ryby.

pixel