Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Główki muchowe

( ilość produktów: 28 )

Główki do sztucznych much i jigów

Główki muchowe do wykonywania sztucznych much to podstawowy materiał muchowy do wiązania nimf oraz innych wzorów much jak różne modele streamerów czy mokre muchy. Główki jak sama nazwa wskazuje używa się na główki much, jednak można je stosować jako obciążenie w innych miejscach haczyka muchowego.

Główki do much można podzielić na kilka rodzajów. Przede wszystkim klasyczne lekkie główki mosiężne, czyli korale wykonane z lekkiego materiału i najczęściej jest to stop mosiądzu. Oczywiście wysokiej jakości produkty są dostępne w szerokiej ofercie średnic i kolorów. Różne kolory główek zmieniają skuteczność much w zależności od koloru wody, a także aktywności ryb. Dla przykładu kolory fluo mają wpływ na prowokowanie i kuszenie ryb do brania w chwilach słabej aktywności. Kolor copper jest genialny na czystą wodę i ostrożne ryby.

Kolejne grupą są tutaj główki wolframowe, które w ostatnich latach są bardzo popularne wśród wykonawców nimf, ale i są niezwykle popularne u wędkarzy spinningowych preferujących najlżejsze odmiany zestawów i połów m.in. białorybu. Cena tych główek jest wyższa, ale niewielka objętość główki wolframowej pozwala na wykonywanie subtelniejszych muszek oraz możliwość szybkiego sprowadzenie do dna. Wszystko dlatego, ponieważ wolfram jest o ponad 70% cięższy od ołowiu. 

Nowoczesny fly fishing, a w szczególności zawodnicze łowienie nie może się obyć bez wolframów (głównie tych z otworem slotted).

 

Kolejnymi główkami muchowymi używanymi do większych przynęt są różnego rodzaju główki plastikowe. Ich kształt imituje główkę rybki i świetnie nadają się do streamerów czy much morskich. Posiadają odpowiednie miejsce na oko i w to miejsce najlepiej z pomocą kleju wkleić oczka 3D eyes lub inne pasujące średnicą. Zaletą plastikowych główek na streamer jest ich prostota w użyciu, nawet najbardziej początkujący wykonawca much będzie umiał jest dobrze założyć i zamocować.

W naszym internetowym sklepie wędkarskim kpisz w super cenach wiele modeli główek muchowych być mógł dostosować muchy do warunków panujących na łowisku, a tym samym skutecznie łowić ryby.

pixel