Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawijarki - narzędzia muchowe

( ilość produktów: 15 )

Nawijarki - niezbędne narzędzia muchowe do sztucznych much

Nawijarka to poza imadłem muchowym drugie najważniejsze narzędzie do wykonywania sztucznych much. W bobince, bo też i tak się mówi na to narzędzie zamocowuje się szpulkę nici wiodącej, lamety, drutu lub innego materiału muchowego konfekcjonowanego na szpulce. Ten materiał przeciąga się przez rurkę i nawijarka jest gotowa do użycia.

Jaką nawijarkę muchową kupić?

Są dwie podstawowe informacje na jakie należy zwrócić uwagę podczas dobierania odpowiedniej nawijarki do much. Oczywiście mówimy o początku o początku wykonywaniu muszek używanych w wędkarstwie muchowym czy też innych przynęt.

Przede wszystkim należy mieć model z ceramiczną rurką lub koralikami na jej końcach. Taki model służy do używania z nicią, a odpowiednia końcówka zapobiega przetarciu nici.

Drugim modelem wartym uwagi, a który na pewno przyda się w warsztacie jest nawijarka z pełną metalową rurką. One przeznaczona jest do używania z drutami i lametami, cienkimi włóczkami.

W ofercie naszego internetowego sklepu wędkarskiego kupisz różne rodzaje nawijarek, w tym wysokiej jakości modele producentów dla muszkarzy ceniących jakość.

Jeśli masz pytanie odnośnie doboru odpowiednich narzędzi, albo nie wiesz co wybrać prosimy o kontakt z naszym sklepem internetowym, a z przyjemnością doradzimy w wyborze najlepszego produktu.

pixel