Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Haczyki muchowe bezzadziorowe

( ilość produktów: 42 )

Haczyki muchowe w wersji bez zadziora to obecnie najpopularniejszy i najczęściej stosowany model haczyka do wykonywania sztucznych much i innych przynęt stosowanych np. w ultra lekkim spinningu. 

Najlepsze haczyki wykonane są z najwyższej jakości stali węglowej, która gwarantuje odpowiednią wytrzymałość na hol dużej ryby. Ten najważniejszy materiał muchowy jest dostępny w wielu kształtach oraz rozmiarach, tak by można było zrobić wzór praktycznie każdej sztucznej muchy na pstrąga, lipienia, klenia i inne gatunki.

W naszym sklepie wędkarskim posiadamy m.in. haki muchowe naszej własnej marki KN Fly, które oferujemy w super cenie. Wszystko dzięki bezpośrednim zakupom u producenta haczyków wędkarskich. 

Haczyki bezzadziorowe zalety:

Najbardziej cenioną zaletą haczyków muchowych bezzadziorowych jest ich mniejsza inwazyjność w holowaną rybę, którą można szybciej wyhaczyć i wypuścić do wody. Czym szybciej to zrobimy, tym ryba wraca w lepszej kondycji do swojego naturalnego środowiska.

Bardzo często w końcowej fazie holu, gdy już mamy rybę pod nogami bardziej doświadczeni wędkarze muchowi łapią muchę i wyhaczają ją bez kontaktu z nią.

Haki muchowe na zawody wędkarskie

Bezzadziorowe haczyki są wymagane w regulaminach zawodów muchowych w Polsce i na świecie. Zawodnicy łowią dużo i często, a więc wędkarstwo w ich wykonaniu musi być jak najmniej inwazyjne dla łowionych gatunków.

Haczyki z zadziorem, który często wbija się w pysk powoduje uszkodzenia i możliwość infekcji. Nawet wysokiej klasy model z zagiętym zadziorem może posiadać mikro zadzior, który nie jest polecany i dyskwalifikuje taką muchę z zawodów.

Tylko haki bezzadziorowe są w 100% zgodne z regulaminami sportowymi.

pixel