Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przynęty jigowe hand made

( ilość produktów: 130 )

Jigi to skuteczne przynęty spinningowe, które wprowadziły wędkarstwo spinningowe na nowy poziom. Są świetną alternatywą dla małych przynęt gumowych, są wytrzymałe i szybkie w użyciu, ponieważ nie trzeba ich zbroić.
Dzięki unikatowej niezwykle subtelnej pracy pozwalają na finezyjną prezentację, która do tej pory była osiągalna jedynie dla wędkarzy muchowych!
Niejednokrotnie udowadniały swoją skuteczność podczas zawodów spinningowych na łowiskach z wodą stojącą i ma rzekach, łowiąc drapieżniki takie jak okoń, kleń, jaź czy pstrąg. Czasami niespodziewanym przyłowem potrafi być szczupak lub sandacz.

Mniejsze wersje jigów, tzw. mikro jigi są również bardzo skuteczne na białoryb, pozwalają spinningiście złowić różne gatunki od popularnej wzdręgi po inne ryby spokojnego żeru jak płocie czy karasie!

Rozmiary przynęt jigowych - wielkości haków:

Prezentowane przynęty na ryby wykonane są na znakomitych tradycyjnych główkach jigowych wyposażonych w cenione na całym świecie japońskie haki firmy Owner (Savage Gear w wybranych modelach) lub bezzadziorowe haczyki Hanak. Wielkość przynęty jest uzależniona od wielkości haka, poniżej wykaz dostępnych rozmiarów:

Nr 1 - gramatury: od 2 gramów do 10 gram (haczyk Owner lub Savage Gear) - do połowu dużych okoni, pstrągów

Nr 4 - gramatury: od 2 gramów do 6 gram (haczyk Owner),

Nr 6 - gramatury: od 2 gramów do 6 gram (haczyk Owner),
Nr 8 - gramatury: od 1 grama do 3 gram (haczyk Owner)
Nr 12 - od 0.6 grama do 1,5 grama - najmniejsze wzory dedykowane na płoć, wzdręgę i inny białoryb (haczyki bezzadziorowe Hanak).

Jakość przynęt jigowych !!!

Jigi z naszej oferty zostały wykonane na główkach jigowych, w których zastosowano cenione przez wędkarzy z całego świata markowe japońskie haczyki OWNER (również Savage Gear w wielkości #1 10g). Poza wysokiej jakości haczykami zostały użyte materiały pochodzące z najlepszych światowych specjalistycznych marek m.in. pióra z genetycznych hodowli pochodzących z USA. Większość wabików posiada pomalowane główki przy pomocy specjalistycznych farb.

Jigi - przynęty wędkarskie pod specjalne zamówienie:

Istnieje możliwość zamówienia w naszym sklepie wędkarskim jiga wykonanego na specjalne życzenie. Minimalne zamówienie to 3 sztuki z jednego rozmiaru.
Zapraszam do kontaktu, aby ustalić jego wygląd, rodzaj, wielkość, obciążenie, a także pozostałe szczegóły zamówienia.

Jaki sprzęt do łowienia na jigi?

Musimy pamiętać, że przynęty spinningowe te zapracowały na swoją nazwę, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy. Najtrudniejszym zagadnieniem będzie wędzisko. Te musi być jednocześnie finezyjne i zdolne do posyłania bardzo lekkiej przynęty, ale równocześnie solidne. Niejednokrotnie zdarzy nam się hol sporej ryby w miejscu trudnym technicznie. Nie bez znaczenia jest także czułość takiej wędki.
Polecam wędziska stosunkowo krótkie, od 1,70 do 2,30m. Ciężar wyrzutowy oscylujący w granicach do 3-5g. Akcja powinna być uzależniona od preferencji wędkującego. Warto nadmienić, że doskonałą czułością i małym odsetkiem spadów ryb mogą pochwalić się wędki średnio szybkie o ugięciu parabolicznym.

Zadaniem kołowrotka będzie wyważenie tak lekkiego wędziska, ale odradzam kupno najmniejszych niemal podlodowych kołowrotków z małymi szpulami, nie zapewniają one imponujących osiągów podczas rzutów. Dlatego doskonałym kompromisem będzie lekka nowoczesna konstrukcja w rozmiarze 2000. Siła hamulca takiej maszynki powinna osiągać 3-5kg, a sam mechanizm powinien być płynny i pozwalać na perfekcyjną regulację. 

Chcąc łowić okonie czy inne mniejsze gatunki powinniśmy zaopatrzyć się w żyłkę bądź fluorocarbon o średnicy około 0,12mm bądź najcieńszą z możliwych plecionek (0,04-0,06mm), ale podczas wyprawy w poszukiwaniu rzecznego pstrąga czy klenia, warto wybrać linkę nieco mocniejszą. Dobrym rozwiązaniem będzie żyłka spinningowa z przedziału 0,14-0,16mm bądź plecionka 0,08-0,10mm. 
W momentach niedużej aktywności ryb warto zastosować finezyjny przypon wykonany z fluorocarbonu, najlepiej wiązany bezpośrednio do linki głównej za pomocą węzła baryłkowego. Uzupełnieniem takiego zestawu będzie najmniejsza z możliwych agrafek spinningowych.

pixel