Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Główki wolframowe - koraliki wolframowe

( ilość produktów: 13 )

Główki wolframowe (z ang. tungsten beads) to materiał muchowy, który jest niezbędny do wiązania niezwykle skutecznych wzorów sztucznych much czy innych przynęt jak mikro jigi.

Najważniejszą zaletą takich główek jest ich większa waga, czyli toną szybciej i łatwiej takie muchy poprowadzić w pobliżu dna i powtarzalnie łowić ryby. Wysokiej jakości główki do much z wolframu w bardzo wysokim procencie swojego składu mają właśnie wolfram, który jest około 80% cięższy od ołowiu.

Główki wolframowe slotted do nimf jigowych, mikro jigów

Do nimf zrobionych na haczykach jigowych (dostępne w innej kategorii) używa się główki slotted. Posiadają one specjalny otwór w postaci nacięcia, który odpowiednio ustawia i pozycjonuje główkę na haczyku muchowym. Fly fishing w zawodniczym wykonaniu to w dużym procencie łowienie na nimfy jig, które są najbardziej efektywne w wielu rzecznych łowiskach.

Nie tylko w wędkarstwie muchowych stosuje się przynęty obciążone ciężkimi główkami z wolframem. Również wędkarze preferujący super ultra lekkie zestawy spiningowe używają tzw. mikro jigów oraz haczyków z wolframowymi główkami do zbrojenia mikro przynęt gumowych.

W ofercie naszego internetowego sklepu wędkarskiego znajdziesz szeroki asortyment w najpopularniejszych kolorach i średnicach, dzięki którym wykonasz skuteczne wzory nimf i innych much. Cena, którą oferujemy jest bardzo atrakcyjna. 

pixel