Szanowni Klienci, pragniemy poinformować, że od 29.07.2024 do 05.08.2024 jesteśmy na urlopie. Państwa zamówienia złożone w tym czasie będą przyjmowane, ale realizowane dopiero od 6 sierpnia. Prosimy sprawdzać przewidywany termin wysyłki zamówienia (podawany przy każdym produkcie). Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepsze nimfy 2022

2023-03-09
Najlepsze nimfy 2022

Sezon pstrągowy 2023 na Brennicy i Wiśle właśnie się rozpoczął :) . Odpowiadając na pytania wielu z was, które kierujecie do mnie mailowo i telefonicznie chciałbym przedstawić wzory sztucznych much, które są skuteczne na tych rzekach.
Poniżej pokażę wam kilka najskuteczniejszych nimf na pstrąga z zeszłego sezonu, które sprawdziły mi się podczas wielu wypadów nad wodę.

Nie ma tutaj niezwykle popularnych nimf brązek , jednak zawsze są one w moich pudełkach i gdy trzeba poszukać skutecznego wzoru danego dnia nigdy ich nie omijam podczas testów.Jakie nimfy na pstrąga?

Po pierwsze nimfa Łysinka mojego kolegi Darka, na którą złowiłem sporo fajnych pstrągów. Skuteczna przez cały sezon od marca do sierpnia. Sprawdza się nie tylko na wyżej wymienionych rzekach, ale również na Sole, Skawie, Skawicy, Rabie, Dunajcu. Więc warto ją mieć w pudełku w różnych rozmiarach od 12 do 16, ponieważ czasami wystarczy zmienić rozmiar (najczęściej na mniejszy) i nagle w okazuje się, że pstrągi jednak są.Druga pstrągowa skuteczna nimfa jig w tym zestawieniu to nimfa z jeżynka z piór cdc. Nimfa jest przewiązana nicią fluo i podczas wielu moich krótkich wypadów to właśnie ona była numer 1. Często ten wzór nimfy mam zawiązany na skoczku, w zestawie z Łysinką jako prowadzącą nimfą.
Trzeci wzór to nimfa Rosy, która została wykonana na bazie naturalnych sierści. Tułów to mój własny mix sierści, jeżynka też z sierści. Tak jak i dwa pozostałe pokazane powyżej wzory, po prostu łowi. Polecam!
Krystian Niemy

Polecane

pixel