Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie muchy na morską troć na jesień?

2023-10-14
Jakie muchy na morską troć na jesień?

Coraz większa ilość zapytań od muszkarzy i spinningistów łowiących na duńskim czy szwedzkim wybrzeżu, a także i na naszym polskim odcinku była impulsem do napisania poniższego tekstu.


W innym moim blogowym wpisie napisałem parę słów na temat zimowych wzorów sztucznych much na troć łowioną na bałtyckim wybrzeżu.
Tutaj będzie o wzorach na jesień, które w kolorystyce nie są już tak agresywne jak to często często bywa z zimowymi muchami na troć.Po pierwsze imitacje much streamerów typu Sandeel, które w okresie lata oraz jesieni bywają skuteczne. Podstawa to oliwkowy grzbiet, ale i inne kolory bywają bardzo skuteczne na wybrzeżach Bałtyku i nie tylko.

Krewetki w stonowanych kolorach jak Høtyven czy szary Pattegrisen w kolorze grizzly to jedne z tych wzorów. Oczywiście klasyka Pattegrisen w kolorze Shell Pink zawsze warto mieć w pudełku. Wędkarze preferujący spinning uwielbiają krewetki, po prostu są bardzo skuteczne w różnych łowiskach.

Wędkarstwo muchowe i łowienie troci w Bałtyku nie może się obyć bez niepozornej muchy morskiej Kobberbassen. Ma ona swoich wielu fanów, swoją drogą ta przynęta łowi również i belony.

Wpis ten zakończymy klasyczną muchą na morską troć, a jest nim Frede. Podstawowa wersja, którą powinniśmy mieć w pudełku jest szara, natomiast ta na lato i jesień jest w innym kolorze, który widzicie poniżej.

Pozdrawiam
Krystian Niemy

Polecane

pixel